http://www.stres.witryna.info/


Jak zasnąć - 15 skutecznych i sprawdzonych sposobów

 


A więc jeśli miewasz problemy ze snem wywołanym przewlekłym stresem nie musisz od razu sięgać po tabletki nasenne! Najważniejsze to poznać skuteczne i sprawdzone sposoby na zdrowy sen. Tak więc aby dobrze spać, musisz przestrzegać pewnych określonych zasad. Nasz organizm lubi harmonię i stały rozkład dnia. Musisz wiedzieć, że na dobry sen pracuje się od momentu rannego przebudzenia. Z wielu badań wynika, że niezwykle pomocne okazują się także herbatki ziołowe z Melisy i Gynostemmy, które likwidują jednocześnie stres i bezsenność. Gynostemma ma wyjątkowo wysoką skuteczność w przerwaniu błędnego koła stresu i bezsenności.


Sposoby na zdrowy i głęboki sen

ZA DNIA

1. Postaraj się wstawać co dzień o tej samej porze.
2. Jedz regularnie i lekkostrawne posiłki o jednakowych porach.
3. Żyj aktywnie, uprawiaj sporty (jazda na rowerze, aerobik, biegi) , chodź na spacery.
4. Unikaj drzemek w ciągu dnia nawet jeżeli czujesz się zmęczona.

WIECZOREM

5. Nie pij kawy, coli i alkoholu, gdyż mają one właściwości pobudzające.

PRZED SNEM

6. Wycisz się. Weź ciepłą kąpiel, posłuchaj spokojnej muzyki, poczytaj książkę. Wszelkie kłopoty i emocjonujące przeżycia postaraj się rozwiązać za dnia. Zadzwoń więc do przyjaciela i porozmawiaj.
7. Ostatni posiłek zjedz 3 godziny przed snem, gdyż pobudzony układ trawienny nie pozwoli Ci spokojnie zasnąć. Jednak gdy czujesz mocny głód to zjedz jabłko, kefir, sucharka, jajko na twardo, ponieważ pusty żołądek także nie da Ci zasnąć.
8. Pamiętaj o umiarze w ruchu. Ćwiczenia zakończ minimum 3 godziny przed snem, gdyż pobudzają one i podnoszą temperaturę ciała, a to w kosekwencji utrudnia zasypianie.
9. Udany seks ułatwia zasypianie, a największe rozluźnienie osiąga się poprzez orgazm. Relaksująco działają również wszelkie pieszczoty, ale pod warunkiem, że towarzyszy pełna miłości atmosfera.
10. Skorzystaj z dobrodziejstw natury. Wypij herbatkę z Melisy bądź Gynostemmy. Zioła te mają właściwości kojące i uspokajające, poprzez co ułatwiają zasypianie. Dodatkowo udowodniono naukowo, że Gynostemma utrzymuje stan równowagi organizmu, a co za tym idzie kontroluje stres i jego następstwo - bezsenność, zapewnia zdrowy, głęboki sen bez koszmarów i innych zaburzeń.

OGÓLNE ZASADY

11. Idź spać, gdy kleją Ci się oczy i naprawdę chce Ci się spać a nie tylko po to by odrobić nieprzespane noce. Wiedz, że człowiek nie zaśnie na żądanie, a moment sprzyjający zasypianiu trwa kilka minut, jeśeli go przegapisz, następny przyjdzie dopiero za 60-90 minut.
12. Najlepsza temperatura w sypialni, która ułatwia zasypianie powinna wynosi 22-23o C. Jednak gdy jesteś zmarzlakiem włóż ciepłe skarpety albo przykryj się dodatkowym kocem.
13. W sypialni powinno być cicho, nie stawiaj więc tam telewizora czy komputera. Jeżśi przeszkadza Ci chrapanie partnera kładź się spać wcześniej od niego.
14. Okna zasłoń roletami albo szczelnymi zasłonami, gdy przeszkadza Ci blask księżyca, albo światło lampy.
15. Łóżko powinno być wygodne i dość duże. Unikaj kołder i poduszek z pierza, bo nasilają objawy alergii, co również zakłóca sen.


Widzisz jakie to proste. Jakie te sposoby są zrozumiałe wręcz banalne i z całą pewności pomogą Ci w zasypianiu i pozbyciu się stresu. Spróbujcie bo warto, a przekonacie się, że to pomaga... Ja spróbowałam i śpię jak suseł... Z własnego doświadczenia wiem, że w większości przypadków to stres przeżyty za dnia nie pozwala nam zasnąć nocą. Więc jeśli mam kłopoty z zaśnięciem z powodu stresującego dnia nie piję tabletek nasennych ani uspokajających ale ciepłą kojącą herbatkę ziołową z Melisy, albo Gynostemmy. Piję ją również za dnia aby się odstresować... Bo życie moje jak i każdego z nas w nowej erze jest niezwykle stresujące...

Spróbujcie... Bo warto!!! Przecież jakość Waszego snu zależy tylko od Was!!!KUP TERAZ Gynostemmę na stres i bezsenność

 

 

Stres