http://www.stres.witryna.info/


Gynostemma - Lek na stres - Lek na depresję


Gynostemma (łac. Gynostemma pentaphyllum) występuje w Korei, Chinach, Japonii i południowo-wschodniej Azji. Gynostemma jest wieloletnim, liściastym, pnącym ziołem. W ramach tego gatunku istnieje 13 odmian. Wszystkie występują w Azji. Natomiast w Chinach rośnie 11 odmian, z czego 7 rośnie jedynie w Chinach . Zioło to rośnie ona na dużym obszarze gór Qin Ling i w 15 prowincjach na południe od Jangcy. Uznaje się, że najwyższej jakości Gynostemma pochodzi znad brzegów rzeki Jangcy, z regionu Shen Nong Jia, z Wu Shan oraz z Xing Dou Shan.


Gynostemma to pnącze o pięciolapczastych liściach. Na końcu łodygi wyrasta największy listek. Po jej obu bokach rosną po dwa mniejsze listki. Omawiane zioło należy do tej samej rodziny roślin, co ogórek i melon, jednak nie rodzi jadalnych warzyw ani owoców. Zamiast tego posiada małe, ciemne jagody powstające z jasnożółtych kwiatów. Kiedy nasiona kiełkują Gynostemma rozrasta się wypuszczając wąsy, które są sztywnymi przedłużeniami korzeni, które rozrastają się pod ziemią wytwarzając pędy nowych roślin. Obecnie roślina ta jest uprawiana na skalę przemysłową w całej Azji południowo-wschodniej. Gynostemma jest najczęściej uprawiana w szklarniach, albo pod otwartymi namiotami. Zbiory mają miejsce późnym latem. Do produkcji preparatów leczniczych używa się suszonych liści. głównie uważana jest jako skuteczny lek na stres i bezsenność.

Zgodnie z medycyną chińską Gynostemma jest zimna, lekko gorzka i wchodzi przez kanały serca i płuc. W lecznictwie wykorzystuje się korzeń i nadziemne części rośliny. Jej podstawowe działanie lecznicze polega na oczyszczaniu organizmu i usuwaniu toksyn, pobudzaniu wytwarzania płynów w ciele i nawilżaniu płuc. Przyspiesza ona oczyszczanie z flegmy.

Gynostemma jest wielkim przebojem w ziołolecznictwie. Została ona przebadana w wielu laboratoriach. Badania wykazały jej silne właściwości regulacyjne, co skutecznie przekłada się na zrównoważone funkcjonowanie organizmu. Gynostemma zawiera wiele minerałów, aminokwasów i witamin które są istotne dla zdrowia człowieka: selen, wapń, żelazo, magnez, cynk, potas, mangan, fosfor i inne.


KUP TERAZ Gynostemmę na stres i bezsenność


 


Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o Gynostemmie i jej dobroczynnym działaniu
jak również interesuje Cię wiedza na temat zdrowego życia zapraszam do pobrania
darmowych e-booków

StresStresStresStres